Posnemite boljše fotografije svojega psa!

1338

Želite posneti lepše fotografije svojega psa, pa imate pri tem težave? Na začetku je slikanje živali težko, a z upoštevanjem teh nasvetov vam bo gotovo uspelo priti do občudovanja vrednih posnetkov.

Spustite se na njegov nivo

Tako je, če se fizično približate višini psa, bo tak kot kamere zajel lepše in bolj realistične podobe, ne pa le nekakšnih kep dlake s preveliko glavo s ptičje perspektive. To pa zna biti v praksi težje kot v teoriji. Če imate zelo majhnega psa, ga za fotografiranje postavite na varno višje mesto (mizo, drevesni štor, skalo…). Če je pes večji, pa lahko preprosto počepnete. Ne glede na velikost psa naj bi  imeli aparat nekje na sredini njegovega telesa, torej v predelu prsi.

Zagotovite si dobro osvetlitev

Osvetlitev je ključnega pomena za dobro fotografijo, kar velja tudi za fotografiranje živali. Najlepše bo vaš pes izgledal v zgodnji jutranji ali pozno-popoldanski svetlobi, ki bo poudarila obarvanost dlake. Izogibajte se fotografiranju neposredno proti soncu (razen, če želite tak poseben učinek) in izkoristite čimveč naravne svetlobe, saj navadno slike izpadejo veliko boljše, kot tiste iz notranjih prostorov.

[members_only]

Naj bo zabavno

Sprostite psa s tem, da naredite fotografiranje zabavno. Ne ciljajte že takoj na to, da bo lepo poziral. Namesto tega mu dajte igrače in ga slikajte med igro. Če rad plava, ga peljite k jezeru in pustite, dauživa. Kasneje bo čas za poslušno sedenje za fotografije, naj se pes najprej navadi na to, da ga slikate.

Vključite pomočnika

Če se držite prejšnjega nasveta, boste spoznali, da je težko psa hkrati zabavati in ga slikati. Prav vam bo prišel nekdo, ki se bo igral s psom, da se boste lahko vi osredotočili na aparat, kote, nastavitve…

Bodite pozorni na ozadje

Nič ne uniči dobrega posnetka s tako lahkoto kot slabo ozadje. Ko iščete primeren prostor za fotografiranje, pazite na karkoli, kar bi odvračalo pozornost od psa. Živahno, »nagneteno« ozadje bo fotografijo samo naredilo nepotrebno kompleksno in odvrnilo fokus od modela, če je le mogoče, naj bo zato ozadje čimbolj naravno in preprosto. Dobri kandidati so npr. park oz. travnik, plaža, velik kamnit ali opečnat zid, itd.

To je torej nekaj osnovnih napotkov, zdaj pa veselo na delo, saj vaja dela mojstra. Ne bojte pa se poskusiti kaj novega, saj so najboljši posnetki mnogokrat taki, ki jih nismo načrtovali.

[/members_only]

Katja Pavlič

 Vir:
iheartdogs.com