Pasjeljubci imamo tudi svoje mobilne aplikacije

1459

Današnji svet je vedno bolj digitalen, s pametnimi telefoni lahko rešimo skoraj vsako zagato, poznamo malo morje aplikacij za zdravo življenje, vadbe, organizacijo dneva, zabavo ipd. Ste vedeli, da so na voljo tudi aplikacije za pasjeljubce? Da, tudi moj prvi odziv na to je bil malo »zavihan nos«, saj za svojega kužka pa že znam skrbeti brez telefona … po malce premisleka pa sem vendarle ugotovila, da so v kaotičnem vsakdanu »pasje« aplikacije lahko celo zelo koristne ali pa vsaj poskrbijo za trenutek zabave (če jih seveda uporabljamo z zdravo mero razuma).

  1. Dog Walks

Da boste vedno na tekočem s sprehodi in boste natančno vedeli, koliko s svojim kužkom prehodite, je v pomoč aplikacija Dog Walks. V njej si lahko načrtujemo in zabeležimo pot ter trajanje vsakega sprehoda in lažje ugotovimo, ali se je naš kosmatinec dovolj razgibal, da bo še naprej ostal fit. Seveda aplikacija vključuje tudi bolj zabavno plat, saj lahko sprehode z njeno pomočjo tudi fotografiramo in jih delimo s prijatelji ter družino. Na izbrani sprehajalni poti lahko celo označimo, kjer je kuža opravil veliko potrebo. Zanimivo, kajne? Med glavnimi funkcijami aplikacije najdemo možnost beleženja sprehodov preko GPS-a, enostavno uporabo, možnost deljenja z bližnjimi, fotografiranje, beleženje kakcev in statistiko sprehodov.

  1. Dog Whistler

Z aplikacijo Dog Whistler lahko opravite trening s svojim psičkom (ali pa malo nadlegujete svoje bližnje), saj omogoča žvižganje oziroma piske različnih frekvenčnih zvokov. Med glavnimi funkcionalnostmi ustvarjalci aplikacije opisujejo izbiro želene frekvence piska, izbiro med več »vzorci« zvokov, možnost ustvarjanja zvonenja s poljubno frekvenco, seveda tudi ta aplikacija omogoča skupno rabo in deljenje preko družbenih omrežij, ustvarimo pa lahko tudi čisto svojo frekvenco, ki bo namenjena samo našemu psičku. Morda bo ta aplikacija komu v pomoč pri vzgoji ali učenju novih trikov?

[members_only]
  1. Pet First Aid

Na voljo je tudi precej aplikacij, s katerimi lahko spremljamo zdravje naših pasjih prijateljev in ena izmed njih je tudi Pet First Aid, sicer plačljiva aplikacija, vendar pa ima na voljo kar precej uporabnih funkcij. Pet First Aid naj bi skrbnike psov učila o skrbi za naše kosmate ljubljenčke, v največji meri pa se osredotoča na prvo pomoč. Predstavi tudi različne medicinske tehnike prve pomoči, opiše odgovornosti skrbnika ljubljenčkov, natančno pojasni, kaj psičkom škoduje, kaj storiti, če pasji prijatelj pogoltne strup ipd. Z video vajami in priročniki je aplikacija sploh za začetnike zelo uporabna.

  1. Dog Buddy

Dog Buddy poleg zdravstvenih nasvetov omogoča pisanje virtualnega dnevnika pasjega prijatelja, zapisovanje pomembnih mejnikov v njegovem življenju, dodamo lahko tudi sliko, spremljamo težo, obiske pri veterinarju, prehranske navade in jedilnik, morebitna zdravila, cepljenja, alergije in druge pomembne informacije, povezane s psičkom. Kot večina aplikacij tudi ta omogoča deljenje vseh teh trenutkov z družino in prijatelji. Med najpomembnejšimi značilnostmi so tako zbiranje pomembnih mejnikov, jedilnika, urejanje informacij o zdravju in zdravilih (odmerjanju, pogostosti, neželenih učinkih …), na voljo so tudi opomniki in back-up, če se vašemu telefonu slučajno pripeti kakšna nezgoda.

  1. Snack

Aplikacija Snack kakšne posebne uporabne vrednosti nima, je pa zabavna in namenjena vsem pasjeljubcem, ki potrebujejo dnevno dozo razneženosti ob prisrčnih pasjih fotografijah. Možno je nastaviti uro, ko prejmemo novo porcijo fotografij in nasmeh na obrazu je zagotovljen.

  1. PetCoach

Za zdravstvena vprašanja lahko za nasvet vprašamo tudi aplikacijo PetCoach, ki je prava zakladnica brezplačnih veterinarskih nasvetov. Preberimo si lahko številne nasvete o zdravju, prehrani, vedenji ali kakšni drugi temi ter dobimo zanesljive odgovore od certificiranih veterinarjev in drugih strokovnjakov za hišne ljubljenčke.

  1. iKibble

Verjetno se je vsak izmed nas že kdaj vprašal, ali določeno živilo lahko pohrusta tudi naš kosmatinec. Aplikacija iKibble je pri tem lahko v veliko pomoč, saj ponuja kar podroben seznam živil in definira, zakaj jih pes lahko oz. ne sme zaužiti. Preverimo lahko res veliko živil, vključno z mesom, mlekom, sadjem, zelenjavo in žitaricami, pri vsakem živilu pa najdemo temeljite opise vsakega, nasvete, kdaj in kako to živilo vključiti v jedilnik vašega psa in tudi, kako pripraviti posamezne pasje obroke.

[/members_only]

Maša Pirnat

Vir: